Díjugrató akadályok, rudak, cavalettik, díjlovagló négyszögek, jártatógépek, istállóboxok legolcsóbban Magyarország vezető gyártójától a Kelet-Trans 2000 Kft-től! Most tavaszi akció! Rendeljen most!

Szavazás

Milyen gyakran látogatja a Horsetrader.hu oldalt?

©

Figyelem: Az oldalon közölt minden írásos és képi anyag a Horsetrader.hu tulajdonát képezi, azok felhasználása, utánközlése csak a Horsetrader.hu írásos engedélyével lehetséges!

Rolex FEI Világ Kupa Döntő eredményei magyar résztvevőkkel! PDF Nyomtatás E-mail írása
2011. május 02. hétfő, 07:17

Lipcse 2011. FEI Világkupa Döntők.

Díjugratás-Díjlovaglás-Lovastorna-Fogathajtás

Díjlovaglás

Egyetlen magyar résztvevőként utazott Lipcsébe az eredetileg  Hajdú-bihar megyei lovas Ács Róbert.
Robi már régóta Németországban él és lovagol, korábban nyert Díjlovagló Magyar Bajnokságot és sok számos versenyt.
Hosszú idő után kiemelkedő eredménynek számít a magyar díjlovaglásban, hogy Ács Róbert bejutott a világkupa döntőbe és a szombat esti döntő szám után a versenyt a 15. helyen zárta.
A világkupa döntőt Adelinde Cornelissen (NED) nyerte Parzival nyergében 84,804%-kal.

Adelinde Cornelissen (NED)  Parzival

Fogathajtás

Nagyszerű eredmény született a Fogathajtó Világkupa Döntő versenyszámban. Dobrovitz József parádés hajtással a második helyet szerezte meg Exel Boyd mögött. Minden elismerésünk, Dobrovitz Józsefnek!

Fogathajtás eredményei:
1. 985 Gespann Nr. 5 Exell, Boyd AUS 5500 EUR  242.12 seconds
    round 2

2. 987 Gespann Nr. 7 Dobrovitz, József HUN 4000 EUR  247.52 seconds
    round 2

3. 986 Gespann Nr. 6 Chardon, Ijsbrand NED 3000 EUR  254.88 seconds (249.88)
    round 2

4. 982 Gespann Nr. 2 Eriksson, Tomas SWE 2750 EUR  133.10 seconds (123.1)
    round 1

5. 984 Gespann Nr. 4 Ulrich, Werner SUI 2250 EUR  139.07 seconds (129.07)
    round 1

6. 981 Gespann Nr. 1 Stein, Georg von GER 2000 EUR  140.76 seconds (120.76)
    round 1

7. 983 Gespann Nr. 3 Ronde, Koos de NED 900 EUR  151.32 seconds (136.32)
    round 1

Boyd Excell és győztes fogata

Díjugratás

A díjugrató versenyszámok mindig a legizgalmasabb versenyek közé tartoznak a Világ Kupa Döntőkön és igén szép számú közönséget is vonzanak. Magyar lovasok nem szerepeltek a Világ Kupa Döntőn. A három napos szoros küzdelem után a győztes végül a német Christian Ahlmann lett Talubet Z nevű lovával aki ezzel a nyereményével közel 20 millió Ft-ot tehetett zsebre. A második helyet a kanadai Eric Lamaze szerezte meg az Olimpiai aranyérmes lovával Hickstead-el. Harmadik a 2000-res Sydney-i Olimpiai aranyérmes lovas a holland Jeroen Dubbeldam lett BMC Van Grunsven Simon nyergében.