Díjugrató akadályok, rudak, cavalettik, díjlovagló négyszögek, jártatógépek, istállóboxok legolcsóbban Magyarország vezető gyártójától a Kelet-Trans 2000 Kft-től! Most tavaszi akció! Rendeljen most!

Figyelem: Az oldalon közölt minden írásos és képi anyag a Horsetrader.hu tulajdonát képezi, azok felhasználása, utánközlése csak a Horsetrader.hu írásos engedélyével lehetséges!

Magyar siker a Lovas Világkupa díjugrató számában PDF Nyomtatás E-mail írása
2010. december 05. vasárnap, 07:29
Wingrave nyerte a Világ Kupa fordulót!

Negyedszer sem volt jobb Jamie Wingrave-nél! Az OTP Bank Díjugrató Világkupa szám összevetésében utolsó indulóként lovagolt be a pályára a magyar tenyésztésű Sissivel. Előtte két lovas már hibátlanul teljesített, így kockáztatnia kellett. Az esélyesség terhét profi módon viselő Jamie újra a maximumot nyújtotta: gyorsan és ami még fontosabb, hibátlanul lovagolt. Ahogy átért az utolsó akadályon, a közönség hatalmas ovációval jutalmazta az újabb magyar sikert.

James Wingrave és Sissi(Calvados)

Második helyen végzett a pénteki Világkupa Minősítő szám harmadik helyezettje, az ukrán színekben versenyző, Björn Nagel végzett Cardino-val.

Harmadik hibátlanként a tavalyi Nagy Díj győztese, Jörne Sprehe lovagolt, Contifax nevű 10 éves Contender ménjével.

Az összevetésben még egy magyar lovasért Kovács Kaarlo-ért izgulhatott a közönség, sajnos egy verőhibával és a verőhibát követő javított pályatévesztés miatt 8 hibapontot kapott, azonban így is az előkelő hetedik helyen végzett Agropoint Cassious-szal.

James Wingrave és Sissi az eredményhirdetésen

Jamie Wingrave: „Vannak olyan helyzetek, amikor az ember alig hiszi el, amit lát. Ez a hétvége ilyen volt. Az összevetés és az alappálya között kevés idő telt el, hogy nem is nagyon volt időm gondolkodni, csak megtanultam a pályát,és mentem.”

A brit származású lovas kiváló hétvégét tudhat maga mögött, ugyanis a Vk-viadal előtt három másik számban indult, s valamennyit megnyerte, köztük pénteken a Vk-minősítőt, illetve szombat délelőtt Krucsó Balázzsal egy párosviadalt is. Ezek után az esemény legrangosabb díjugrató versenyén sem talált legyőzőre.

Boldog pillanatok

A Vk-fordulóra 40 lovas kvalifikálta magát, köztük a 17 magyar indulóból 14-en. Az első hibátlan, a 74 másodperces szintidőn belüli lovaglást éppen egy hazai versenyző, Kovács Kaarlo mutatta be a közönség legnagyobb örömére. Őt követően három olasz, illetve egy-egy német és ukrán lovas maradt hibátlan a 150 cm-es akadályokon, továbbá 37. indulóként a magyar bajnok Wingrave.

Az összevetésben az első hat lovas közül a német Jörne Sprehe és az ukrán Björn Nagel maradt hibátlan, Kovácsnak két verőhibája volt. Utolsóként lépett a lerövidített pályára Wingrave, akinek nemcsak hibátlannak, de az ukrán riválisa 43.07 másodperces idejénél is gyorsabbnak kellett lennie a végső sikerhez. Wingrave Sissi nyergében esélyeshez méltóan magasan vette valamennyi akadályt, s mindezt 41.15 másodperc alatt, így megismételte 2007-es, szintén Budapesten elért sikerét.

Eredmények:
Central European League FEI World Cup
Platz PfNr. Pferd Reiter Wertung Zeit Stechen Preisgeld Status Plaz.

Borult a papírforma a fogathajtó bemelegítő versenyszámban

A Négyesfogathajtó Világkupa forduló szombat esti bemelegítő versenyszámát az UNICUM KUPÁÉRT írták ki, egyben a holnapi verseny indulási sorrendjéért is hajtottak a versenyzők. A másodikként pályára hajtó Dobrovitz József vágtában hajtotta meg az akadályokat és még az egy verőhibáért kapott öt másodperccel is 128,16 ponttal teljesítette a Fintha Gábor pályaépítő által megálmodott és megépített pályát.

Lázár Zoltán és fogata

Ezzel nagyon magasra tette a mércét az őt követők elé, akik nem is tudták megelőzni a mai versenyben. A holland Koos de Ronde félelmetes iramban hajtott, szinte repültek lovai a hídon, nagyon veszélyes volt Dobrovitz eredményére, de egy verőhibát vétett és 129,12  ponttal nem tudta megelőzni a kiváló magyar hajtót, a mai versenyben második lett.

A "Fogathajtó Király"- Boyd Exell

A hatodikként pályára hajtó világbajnok, az ,,új fogathajtó király”, Boyd Exell a papírforma szerint esélyesként hajtott a pályára, fantasztikus vágtában kezdett, de a kettes akadálynál vert, majd lassult az iram, végül 131,18 pontot kapott, s ez a harmadik helyre volt elég. Utolsóként a hatszoros világbajnok Lázár Zoltán következett. Mindent egy lapra tett fel, félelmetes iramban hajtott, de két akadálynál is hibázott, s ez 10 másodperc büntetőt jelentett,  összpontszáma 147,34 lett, ez az ötödik helyhez lett elég.